Yardım Merkezine Hoşgeldiniz.

Bu bölümde, sistemimizi temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için size faydalı bilgiler ve sıkca sorulmuş sorulardan hazırladığımız en çok merak edilenler hakkında cevaplar vereceğiz..

Biz Kimiz

Biz Kimiz Amacımız Nedir?

2018 yılından beri üyelerine ücret kazandırmak için Sürekli üzerinde çalışmalar yapan güçlü bir ekibiz.
Web sitemiz de Türkiye de cevap bulmuş veya bulmamış tüm soruları bünyemiz de bulundurarak geniş çaplı bir araştırma web sitesi haline getirmek ve bunu yaparken üyelerimize faydalı oldukları için kazandıklarımızın yüzde 80'ini dağıtmayı hedefleyen ilk ve tek platform olmak.
4 Adet kategori moderatörümüz, 2 adet Genel moderatörümüz, 1 adet içerik sorumlumuz ve 1 adet kurucu olmak üzere 8 kişilik ekibiz.
Web sitemize verilen reklamlar dan sponsorlardan, ayrıca yatırımcı ve google AdSene gibi reklam platformlarından para kazanmaktadır.

Üyelik Ve Kullanıcı Girişi

Üyelik Koşulları Nelerdir?

16 Yaşını doldurmuş ve Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan tüm bireyler, sistemimize üye olabilir. tek yapmanız gereken KAYDOL sayfasına giderek gerekli alanları doldurup üye olmanızdır. Üyeliğiniz aktif bir şekilde başlayacaktır. Fakat telefon onayınıza istinaden üyeliğiniz de biriktirdiğiniz kazançları nakite çevirebilirsiniz.
Ödeme eşiği belirli bir sınıra gelince nakit çevirme işlemlerinde kullanacağınız eşik anlamına gelir. web sitemiz de ödeme eşiği aksi karar alınıncaya kadar 25 ₺ dir.
Web sitemiz belirli kurallar çerçevesinde çalışmaktadır. bu kurallara Kullanım koşulları sayfasından ulaşabilirsiniz. bu kurallara uymayan üyeler web sitemizden uzaklaştırılır. üyeliği süresiz banlanır. İtiraz etme hakkına sahiptir. itiraz@sorkazan.com mail adresine gönderilen itirazlar incelenir. üyeliğin tekrar açılıp açılmayacağı web sitesi yöneticilerin taktirindedir.
Bizlerle anlık iletişime geçmeniz mümkündür. profil sayfanız da yer alan Destek bölümünden anında bizlerle iletişime geçebilirsiniz. yoğunluğa bağlı olarak cevap süresi uzayıp kısalmaktadır. bunun dışında iletişim sayfasından bizlere destek talebi gönderebilirsiniz.

Ödemeler ve Kazanç Sistemi

Kaç Soru Sorarak Ödeme Eşiğine ulaşabilirim?

Bunun net bir cevabı yoktur. sitenin o anlık hit, reklam ve soru cevap maliyetlerine göre değişkenlik gösterir. Örneğin bir sorudan 0,03 TL de kazanabilirsiniz, 3,5 TL de 32,5 TL de kazanabilirsiniz.
Web sitemiz deki içerikler sadece üyelerin para kazanması için değil doğru bilgilerin de diğer kullanıcılara ulaşabilmesi, aynı zamanda sohbet edilmeyerek engin tecrübelerinin bir birine doğru bir şekilde aktarılması ve üyelere daha fazla ücret kazandırabilmek için her soru ve cevapta 150 karakter ve üstü kabul edilmektedir. 150 karakter altı cevap veya soru yazanlara ücret yansıtılmamaktadır.
Web sitemizde 2 türlü ödeme yöntemi vardır. bir tanesi İBAN ile diğeri ise PAPARA iledir. iban veya papara numarası yazan bireylere ödeme yapılır. ödeme yapılabilmesi için üyelik adı soyadı ve iban numarası veya papara numarasının eşleşmesi gerekmektedir. örneğin üyelik adı Hasan Ali fakat iban sahibi Murat Ali. bu şekilde ödeme yapılamaz.
Hesabınız daki bakiye 25 Türk Lirasına ulaştığında profil sayfanız da yer alan ödeme al kısmına birkez tıklamanız yeterli olacaktır.

Diğer Sorun ve görüşler

Nasıl Soru Sorabilirim?

Sisteme üye girişi yaptıktan sonra Sol menü deki ve Ana sayfadaki Soru Gönder butonu aktif hale gelecektir. tıkladıktan sonra soru başlığı, soru detayı, kategorisi ve tags girerek yeni bir soru gönderebilirsiniz.
Sitenin footer kısmında yer alan Reklam Merkezi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Üyeliğinizi iptal etmek için üye girişi yaptıktan sonra destek bölümünden bizlere ulaşmanız gerekmektedir. üyeliğiniz iptal edilir fakat gönderdiğiniz sorular, cevaplar ve üyelik bilgileriniz sistemde arşiv olarak tutulmaya devam edilir. fakat 3. kişilere paylaşılmaz. doğabilecek hukuksal sorunlar da kanıt niteliğinde olduğu için kişisel verilerin korunma kanunca veriler güvenli olarak depolanır.
üyelik esnasında verdiğiniz bilgiler ile destek biletleri oluşturduğunuz her alan database de değil şifreli dosyalarda saklanır. kişisel verileriniz izniniz dışında hiç bir 3. kurul veya kuruluş ile paylaşılmaz. detaylı bilgi için KVKK metnimizi inceleyebilirsiniz..