Bilgisayar nasıl toplanır?

Bilgisayar toplamak!

Ben bilgisayar toplamak istiyorum ama parçaları yurt dışından mı alsam bilemiyorum yurt dışından parça getirme imkanım var acaba hem yurt dışı hem yurt içi parçalar ile bilgisayar toplanır mı? Bilmiyorum uyumsuzluk olur mu acaba çünkü bildiğim kadarıyla anakart desteklemiyor olabilirmiş.

Ben şimdi bilgisayar alıcam 2.el acaba 2.el almak yerine 2.el toplasam mı bilmiyorum açıkçası 2.el toplamak ucuz ve çok kullanılmamış toplayabiliyorsun.

Ama 2.el kullanılmış daha iyi bir bilgisayar alma şansın da oluyor.

Ne yapacağımı bilemedim valla

Bana bi fikir verin yorum atın.

Ama galiba laptop alıcam çünkü rahat ve gezmek için alırım ama çok gezen biri de değilim nasıl olacak anlamadım çok kararsızım bir de adamlar ekran karti iyise islemci kötü oluyor.

İşlemci iyise ekran kartı kötü oluyor şaka gibi bilgisayar diziyorlar.

Ya laptoplar da perfonmans kaybı oluyor bir de öyle bir sorun var.

Kaan Yavuzer
Kaan Yavuzer 11 ay önce

Üye Girişi Yap!

Merhaba, sorkazan üzerinden kazanç sağlayabilirsin. Tek yapman gereken üye olmak! Zaten üye ise hemen üye girişi yap ve bu soruya cevap ver bundan ücret kazan.

Cevaplar

tahsin yavuz
tahsin yavuz 11 ay önce

Eğer şansın var ise yurt dışından al çünkü daha uyguna getirebilirsin fiyatını tabi alacağın ortama bağlı Laptop kullanmanı tavsiye etmem çok kötü çünkü laptop kullanılmaz ileride çok sorun teşgil ediyor! Hayırlı olsun şimdiden!

Sorun için teşekkür ederim

Furkan Ateş
Furkan Ateş 11 ay önce

Şuanda ülkemizde bulunan ekonomik sıkıntılardan dolayı teknolojik ürünlerde azımsanmayacak kadar bir artış söz konusu.


Bunun sebebi teknolojik ürünlerin yurt dışından dolar vasıtasıyla alınması, dolarında ülkemizde gün geçtikçe artması sonucu teknolojik ürünlere zam gelmekte.


Toplamak istediğin bilgisayarın uzun kullanımlık, istediğin oyunu açan, dayanıklı bir cihaz olmasını istiyorsan yaklaşık 20 bin lirayı gözden çıkarman gerekir.


Bilgisayarı almadan önce internet sitelerinde, youtube da almak istediğin bilgisayarın ve sistemlerinin ne denli kullanıcılar tarafından beğenildiğini araştırmanı tavsiye ederim.


Eğer bu tarz bir araştırma yapmayla uğraşmak istemiyorsan herhangi bir teknoloji mağazasına gidip bilgisayar toplamak istiyorum tarzında bir istekte bulunursan onlar sanin bilgisayar için ne kadar parayı gözden çıkardığını soracak ve söylediğin fiyat neticesinde bilgisayarı kurup sana teslim edeceklerdir.


Eğer masaüstü bilgisayar değilde her yere taşıyabileceğin, her yerde kullanabileceğin bir cihaz istiyorsan, aynı zamanda istediğim her oyunu açsın diyorsan bunun için çeşitli markaların oyuncu laptopları bulunmakta.


Laptopların bir dezavantajı ise batarya problemidir. Uzun kullanım sonucunda laptopların bataryaları zayıflayabiliyor ve kullanılmaz hale gelebiliyorlar.

fatih
fatih 11 ay önce

Bilgisayardan anladığım kadarıyla düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Bilgisayar oluşturmak istiyorsanız güzel ve kaliteli parçalardan oluşturmanız gerekir. Yani bilinen güzel markalardan yapmanız daha faydalı olacaktır. Güzel parçalar bulmak bir yana anlayan, bu işin erbabı olan bilgisayarcıya ihtiyacınız da olacaktır. Bilgisayar ikinci el donanımlarından da oluşabilir. Ama benim fikirlerimi soracak olursanız bunlarla uğraşmak yerine temiz bir laptop almanızı tavsiye ederim. Çünkü gittiğiniz her yere rahatlıkla taşınabilen ve işlemleriniz rahatlıkla yapabileceğiniz küçük, taşınabilir bir portetiftir. Laptoplarda performans kaybı illaki olacaktır. Ama size tekrardan tavsiye edebileceğim eski sürüm HDD yerine yeni jenerasyon SSD kartları almalısınız. Çünkü bilgisayarın performansında acayip şekilde hızlandırma meydana getirmektedir. Bu yüzden bilgisayarı oluştururken ssd kartlar olmazsa olmazlardandır. oyun için oluşturacaksa hem ssd hem de ekran kartı güzel olmalıdır. Ekran kartı düşük olan bir bilgisayar oyunu kaldıramaz. Bunlara çok dikkat etmeniz gerekir.

Asena Çınar
Asena Çınar 11 ay önce

son zamanlarda dövizin hareketli dalgalanmasından kaynaklı olarak teknolojik tüm ürünlerde fiyat artışı hat safaya geldi. bence ikinci el bir bilgisayar al dolap gibi bir uygulamadan zira ben aldım ve memnunum.