Youtube üzerinden para kazanabilir miyim?

ülkemiz de ve dünyada bir çok youtuber arkadaş var. bu youtuberlar içerik üreterek youtube yüklüyor. bende içerik üretip youtube video atmak istiyorum. acaba bunu nasıl yapabilirim? ayrıca youtubedan ne kadar para kazanabilirim?

Samet Çiçek
Samet Çiçek 11 ay önce

Üye Girişi Yap!

Merhaba, sorkazan üzerinden kazanç sağlayabilirsin. Tek yapman gereken üye olmak! Zaten üye ise hemen üye girişi yap ve bu soruya cevap ver bundan ücret kazan.

Cevaplar

tahsin yavuz
tahsin yavuz 11 ay önce

evet kazanman mümkün fakat dikkat çekici içerik ve biraz harcama yapmak gerekli şahsen ben kendimde youtube videoları çekmeyi düşünüyorum bundan dolayıda kendimi biraz sıkıyorum umarım başarılı olurum sanada tavsiyem değişik kimsenin denemediği şeyleri deneyebilirsin şuan youtube ortam çok aşırı boşluk dolu girmek için tam zamanı aslında ya geçerli bilgiler yada denenmemiş eğlence videolarını denemen gerekli tabi bunlar içinde GoPro kamerası lazım biraz harcama ile çok iyi içerik üretebilirsin umarım istediğine erişirsin kardeşim sorun için teşekkür ederim!

Gülçin Bilgen
Gülçin Bilgen 11 ay önce

Evet ülkemiz de internet ortamında ve özellikle en popüler olan youtube üzerinden para kazanmak tabi ki mümkün.

Bunun için öncelikle belli bir abone sayısına ulaşmanız gerekmektedir.

Araştırmalarınıza göre rakamları netleştirebilirsiniz.

Tabi ki bunun için içerikleriniz de çok önemli okadar çok içerik var ki farklı bir şey bularak öne çıkmanız gerekmektedir.

Pastadan pay alabilmeniz için içeriklerinizin izlenmesi sevilmesi çok önemli.

fatih
fatih 11 ay önce

YouTubeden para kazanmak mümkündür bunun için ciddi bir abone sayısına ulaşmak gerekir ve izlenme süresinin de etkisi çok büyüktür. Beğeni durumlara da önemli bir faktördür. Zaten abone çok fazla olunca videoların izlenme süresinden de kazanç elde etmek mümkün.

Furkan Ateş
Furkan Ateş 11 ay önce

Youtube üzerinden para kazanmak mümkündür. Bunun için Youtube un bazı şartları vardır. Bunlar 4000 saat izlenme ve 1000 aboneye ulaşmak.


Youtube bu şartları yerine getirmeyen kullanıcıya reklamları aktif etmez. Bu şartları yerine getirdikten sonra kullanıcı videolarına reklam alabilir.


Kullanıcı attığı videoların içeriğine göre reklamlardan farklı ücretler alabilir. Mesela eğitim videoları içeren bir kanalın aldığı reklam ücreti video oyunu içeren kanala göre daha fazla olabilir.


Bunun yanında kullanıcının videolarının uzunluğu da reklam ücretleri için bir etkendir.

10 dakikalık videoya 5 dakikalık videodan daha fazla reklam eklenebildiği için uzun videolar daha fazla ücret kazandırır.


Bunun yanında belli bir kitleye ulaşan youtuberlar farklı markalardan sponsor alabilir ve youtube reklamlarından daha fazla kazanabilirler.


Youtubeden daha para kazanma istiyorsan sponsorlarla anlaşmalar yapmak gerekir.