Dolar düşebilir mi ?

Günümüzde yaşadığımız ekonomik sıkıntılar sebebiyle dolar ve euro gibi döviz kurları ciddi yükselişler yaşamıştır.

Kimi zaman yükselen döviz kuru bir miktar düşse de genele bakıldığı zaman ciddi bir yükseliş gerçekleştirmektedir.

Bu zamana kadar ciddi yükseliş yaşamış dolar ve euro gibi döviz kuru bu zamandan sonra düşüşe geçebilir mi ?

Ülkemizde hangi adımlar atılırsa dolar ve euro gibi döviz kurları düşer ?

Dolar bu saatten sonra düşüşe geçse en fazla ne kadar düşebilir ?

Furkan Ateş
Furkan Ateş 10 ay önce

Üye Girişi Yap!

Merhaba, sorkazan üzerinden kazanç sağlayabilirsin. Tek yapman gereken üye olmak! Zaten üye ise hemen üye girişi yap ve bu soruya cevap ver bundan ücret kazan.

Cevaplar

Mustafa Can
Mustafa Can 10 ay önce

Eğer ki hükümetin para biriminin minimum standartların altına düşmesine izin vererek enflasyonu engellerse; Örneğin, bir ay içinde yüzlerce doların tümü değersiz hale gelirse, bu durum tüketicilerin paniğe kapılmasına ve uluslararası kaynaklı daha ucuz ürünleri daha az satın almasına neden olur. Buna ek olarak, ithalat vergilerinin düşürülmesi, yerel olarak sahip olunan işletmelerden daha fazla ithalatı teşvik edecek ve ithal ürünlerin tüketiciler için maliyetini azaltacaktır. Daha düşük benzin fiyatları ve daha düşük market fiyatları, pahalı ailelerin yanı sıra düşük gelirli aileler için ucuz yemekleri erişilebilir hale getirecektir. Nihayetinde, ücretleri yükseltirken enflasyonu düşürmek, ekonomik durum ne olursa olsun herkesin işine yarar. Dolar ancak bu şekilde düşer.

Zeki Erdem Doğan
Zeki Erdem Doğan 10 ay önce

Ülkemizde dolar euro ile yarışmaktadır. Çoğu zaman ise onu bile geçebilmektedir. Eğer dolarım düşmesi yönünde bir önlem alınacaksa bu para basmak değil üretim yapmak olmalıdır. Üretimlerin cazip anlaşmalar ile yurt dışına pazarlanması sonucunda ülkemiz ancak ekonomik özgürlüğünü korumaya devam edebilir. Aksi takdirde başka ülkelere bağımlı kalmaya devam edecektir.

fatih
fatih 10 ay önce

Dolar düşmesi için ciddi anlamda üretimin olması lazım aynı zamanda Türk lirasının dolar karşısında hızlı bir şekilde değer kazanması da çok önemlidir Çünkü Türk lirası değer kaybedince doların düşmesi gibi bir durumun söz konusu olamaz.