Ayağınızı sıkan ayakkabılara nasıl çözüm bulursunuz ?

Ayağı sıkan ayakkabılara nasıl çözüm bulursunuz ? Ayakkabı ayağımızı sıkmaya başladıysa atılmalı mıdır ?

Ayağınızı sıkan ayakkabılar değerlendirilip kullanılabilir mi ? Ayak sıkan ayakkabılar hemen atılmalı mıdır ?

Siz ayağını sıkan ayakkabıları hemen atıyor musunuz ? Ayaklarınızı sıkan ayakkabılar ayağa zarar verir mi , verirse ne gibi zararlar verir ?

Furkan Ateş
Furkan Ateş 10 ay önce

Üye Girişi Yap!

Merhaba, sorkazan üzerinden kazanç sağlayabilirsin. Tek yapman gereken üye olmak! Zaten üye ise hemen üye girişi yap ve bu soruya cevap ver bundan ücret kazan.

Cevaplar

fatih
fatih 10 ay önce

Zaman zaman çok sevdiğimiz ayakkabıları alıp ve ayaklarımızın sıktığını görüyoruz. Bu şekilde ayakkabılarımızı heba olmasını istemiyor ve giymek istiyoruz. Bunun için ayağımızı hafif sıkan ayakkabıları biraz genişletmek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin bazıları şöyledir.


- Saç kurutması yöntemi ile ayakkabının dar ve sıkan bölgelerini ıslattıktan sonra o bölgeleri saç kurutma makinesi ile güzel bir şekilde en sıcak moduna getirerek kurulamalıyız. Bu şekilde olduğu zaman ayakkabıların hafifçe genişlediğini görebiliriz.


- Gazete ve sirke yöntemi, aslında halkımız tarafından uzun süre kullanılan sirke ve gazete yöntemi oldukça işe yarayan ve faydalı bir yöntemdir. Bu yöntem ise sirkeyi gazetenin üzerine döktükten sonra iyi bir şekilde gazete ıslanacak ve kıskandıktan sonra sıkılır bu ıslanmış olan gazete ayakkabının içerisine dolduruyoruz ve bir odanın içerisinde gün boyu bırakıyoruz. Gözle görülür şekilde bir genişlemenin olduğunu göreceğiz.


- Patates yöntemi ile de ayakkabıları genişletmek mümkündür. Uygulayacağımız bu doğal yöntem, ayakkabıyı sıkan bölgeye yerleştiriyoruz ve bir gece boyunca ayakkabıların içerisinde bırakıyoruz bu şekilde aldığı zaman ayakkabının genişlediğini görülecektir.


- Eğer her şeye rağmen denediğimiz bütün yöntemler olmazsa en son çareyi ayakkabıcıya götürmek olacak. Ayakkabıcıya götürdükten sonra belirli bir içerisinde koyar ve ayakkabının genişlemesini sağlar.

Emre Atıcı
Emre Atıcı 10 ay önce


Bu yöntemde ihtiyacınız olan malzemeler; buzdolabı poşeti ve biraz su. Buzdolabı poşetinin içerisine yarıya kadar su koyun. Daha sonra poşetin içerisine ayakkabılarınızı yerleştirin. Daha sonra buzluktan çıkardığınız ayakkabıları çözülmesi için oda sıcaklığına alıp bekletin. Çözüldükten sonra kuruttuğunuz ayakkabılarınızın gevşediğini göreceksiniz.

 

Gazete kâğıdı ve sirke yöntemi ile dar ve sıkan ayakkabılarınızı kısa sürede gevşetebilirsiniz. İlk olarak gazete kâğıtlarını sirke ile ıslatın. Daha sonra gazete kâğıtlarının fazla suyunu alın. Daha sonra sirke ile ıslattığınız gazete kâğıtlarını buruşturup ayakkabınızın içerisinde bir gün boyunca bekletin. Gazete kâğıtlarına sıktığınız sirkedeki asit ayakkabılarınızın gevşemesine yardımcı olacaktır.