Hukuk (20)

Merhaba! Günümüzde en iyi meslekler arasında yer alan ve olmasıda hayli zor olan avukatlık mesleği gerçektende zor bir meslektir. Sizce avukat olmak için kaç yıl okumalıyım ?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Arkadaşlar ülkemizde sürekli tartışılan ve kapanmayan bir konu anayasa konusudur ve bir çok kesim bundan rahatsız olmaktadır. Peki ya sizin imkanınız olsa ana yasaya nasıl bir madde eklerdiniz?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Son zamanlarda düşünce özgürlüğü terimi çokca kullanılmaktadır. Ve devletimizin son çıkardığı yasa ile arşa çıkan bu terimin asli olması gereken durum nedir? Yani size göre düşünce özgürlüğü nedir? Nasıl Olmalıdır? Cevaplarınız için teşekkür ederim!
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
trafik cezası emniyet kemeri, şerit ihlali, hatalı sollama, emniyet şeridi ihlali ve bir çok neden dolayı araç kullananlara hata yaptıkların da yazılır. peki trafik cezasını ödemediğimiz zaman ne olur? bizi neler bekler?
Pic
İlknur Asel 10 ay önce
Merhaba! Adliyede bulunana hakim ve savcıların asli görevleri sizce nedir? Bazı kişilerce savcı iddaname hazırlayıp suçlayan. Hakim ise suçlunun suçuna dair ispat isteyerek suçlu tarafında görünen taraf diye söylenir? Sizce asli görevleri nedir?
Pic
tahsin yavuz 11 ay önce
Bazen hukuk alanında ceza hallerini anlamak gerçekten zordur. Bu yüzden suç işleyen kişiler bazen erkenden beraat edip normal hiç birşey olmamış gibi devam ediyorlar? Bunun sebebi ne olabilir?
Pic
Seyhan 11 ay önce
Merhaba bazı kesinlerce sıkça kullanılan mükerrer ve tekerrür ne demektir ne anlamak geliyor ?Bilginiz Üzere Tck dada yeri sizce Doğrumu Kullanılıyor Yanlışmı?Kullanım sebebi neye Dayalıdır ? TCK üzerinden soruyorum!
Pic
tahsin yavuz 11 ay önce
Ülkemiz de ve dünyada bir çok hayvana bir çok eziyet ediliyor. bu eziyetle kalmayıp cezası pek hafif olarak yargılanıyorlar. peki sizce hayvan hakları kanunu ülkemiz de yeterli midir? dünyada ne gibi önlemler anılıyor?
Pic
İlknur Asel 11 ay önce