Coğrafya (24)

Merhaba! Dünyamızda köklü bir tarihi olan ve hiç savaşmadan zafer kazanan ülke diye bilinen ve son dönemde osmanlı torunu diye bilinen boris jhonson ununda başbakanlık yaptığı ingilterenin başkenti neresidir?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Bu güzel ülkemizin her bölgesi her şehri oldukça güzellik barındırmaktadır ve bunlardan bir kaçı oldukça baş yapıttır. Sizce Trabzon ilimiz hangi bölgede kalmaktadır?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Bir çok yöreye ve insana ev sahipliği yapan dünyanın dikkatini çeken ve bir avuç toprağına dünyayı değişmem dediğimiz güzel türkiyemizin en büyük ili neresidir?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Güzel ülkemizin bir çok bölgesi ve yöresi vardır bunca yöreye tek başına ev sahipliği yapan ve çok sevilen güzel ülkemizin en büyük ili neresidir?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Dünyada Hindistan da gayriresmi bir şekilde halk arasında uygulanan kast sistemi nedir? Kast sistemi toplumun psikolojini nasıl etkiliyor?Kast sistemi yıllar boyu devam etmesine rağmen neden hala Hindistan da uygulanıyor ?Kast sisteminin kaldırılması mümkün müdür? Kast sistem
Pic
Furkan Ateş 10 ay önce
Ülkemizdeki at koşullarının hangi şehirlerde yapıldığı ve ülke ekonomisine ne gibi katkısı vardır siz degerli arkadaşlarımın düşüncelerini cevaba bekliyorum.
Pic
Muhammet Numan Öztürk 10 ay önce
Merhaba! Sizce dünyanın boyutu nedir kaç kilometredir ? Bir yerden yola çıkıp dolaşarak aynı yere gelmemiz için kaç km düz gitmemiz gerekmektedir? Cevaplarınız için teşekkürler!
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Himalaya dağları tam olarak hangi ülke sınırları içerisindedir? bağlantıları ve uzantıları hangi ülkelere kadar gitmektedir? himalaya dağları nasıl oluşmuştur? himalaya dağlarının en yüksek zirvesi neresidir? rakımı kaçtır?
Pic
İlknur Asel 10 ay önce