Din (31)

Merhaba! Dünyamızda gelmiş geçmiş bir çok din bulunmaktadır. Hiç birimizin duymadığı dinler dahil mevcuttur fakat bu dinlerden mantığa ve akıla yatgın olan müslümanlık önde gelmektedir. Fakat sizce herkes müslüman olmak zorunda mı?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
İslam dini eğitime çok önem vermiş , insanların eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi için ellerin gelen gayreti göstermeye çalışmışlardır.Bu gayret ve çalışmalardan birisi de eğitim görülecek olan yerlerin açılmasıdır.İslam tarihinde ilk eğitim kurumu hangisidir ? İslam tarihindeki ilk
Pic
Furkan Ateş 10 ay önce
Merhaba! Yüce RABBİMİZ biz insan oğlunu yarattı fakat bir kesim neden var olduğunu bilmeyip kesik başlı tavuk gibi yaşamaktadır sizce biz neden var olduk var olma amacımız nedir?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Hand olsun ki güzel yaradan bizleri yaratarak bir yaşam şansı sundu ve bizi bir imtihana soktu fakat bir çok kısımın merak ettiği konu ise neden bizlere irade vererek Dine karşı durma şansı verdi? Cevaplarınız için teşekkürler!
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Peygamber Efendimize gelen Kuran ayetleri Peygamberimizin emriyle vahiy katiplerine yazdırılıyordu.Vahiy katiplerinin yazdığı Kuran ayetleri Peygamber Efendimizin vefatının ardından ilk Halife tarafından bir araya getirtilip kitap haline alınmıştır.Kuran ı Kerim hangi Halife zamanın
Pic
Furkan Ateş 10 ay önce
Merhaba! Bildiğimiz üzere dünyada bilim adamları bir çok konuda Dini inanç ile karşı karşıya gelmektedir. Ve buda bizim inancımıza ters düşmekte sizce bilime ne kadar inanmalıyız ?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! bizlerin hocalara sürekli sorduğumuz soruların başına gelen bir soru dövme yaptırmak günahmıdır? Bazı hocalar günah olmadığını söylüyor bazıları ise günah olduğunu sizce dövme yaptırmak günah mı ?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Yüce yaradan tarafından bize verilmiş olan ve irade ve nefis ne anlam taşımaktadır. İradenin anlamı ve manası ne oluyor ? Nefisin anlamanı ve manası ne oluyor?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce