Edebiyat (30)

Merhaba! Geçmişte yaşanmış olarak kabul ettiğimiz ve bir çok filme konu olmuş şarkılarla bestelenmiş bir aşığın ötekine iltifat olarak söylediği aşkları örnek olmuş. Leyla ile mecnun destane ne anlatmaktadır?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Hepimizin tarihine ışık tutan ve bizi onure eden bir geçmişe sahibiz. Osmanlı imparatorluğu dedelerimizin kurmuş olduğu bir hükümdarlık ve bu hükümdarlık dünyaya karşı savaşarak bir çok zafere imza atmış ve bizi her alan da onure etmiştir. Çoğu ülke bizim tarihimizden korkmaktadır. Sizce
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Osmanlı ve Türk devletlerinde insanların yapmış oldukları iş ve mesleklerde başarılı olması sonucunda halk ve devlet erkanları tarafından övülmesi ve itibar kazandırılması için lakaplar takılmaktaydı.Bu lakaplara sahip insanlar halk arasında itibarlı olur ve şöhret sahibi olurdu.Yin
Pic
Furkan Ateş 10 ay önce
Merhaba! Dünyada yüz yıllarca hüküm sürmüş ve asla otoritesini kaybetmemiş olan ve bir keyfe düşkünlük sebebi ile yıkıldığı söylenen osmanlı imparatorlugunun en büyük hükümdarı kimdir ?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Merhaba! Biz türklerin atası olan ve geçmişimiz ile gurur duymamızı sağlayan atalarımızın bir çok zaferi ve fethi bulunmaktadır sizce osmanlı imparatorluğunun en büyük zaferi ve savaşı hangisidir?
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Orhan Pamuk kimdir ? Yazdığı eserlerin isimleri nelerdir ? Edebiyatımıza ne gibi katkılar sunmuştur? Orhan Pamukun eğitim hayatı nasıl geçmiş hangi şehirlerde büyümüştür?
Pic
Furkan Ateş 10 ay önce
Merhaba! Bildiğimiz üzere bizim dede ve atalarımız Osmanlı İmparatorluğundan gelmektedir. Bu imparatorluğun ilk yenildiği savaş sizce hangisidir ? Cevaplarınız için teşekkürler!
Pic
tahsin yavuz 10 ay önce
Türkiye cumhuriyetinin nadide şair ve edebiyatçısı aynı zaman İstiklal marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy Nerelidir? Nerede vefat Etmiştir? Kaç yaşında vefat etmiştir? mezarı nerededir?
Pic
İlknur Asel 10 ay önce